טיפול דיאדי

טיפול לפעוטות ולילדים צעירים

הטיפול הדיאדי ניתן לילדים צעירים, המגיעים לשעה הטיפולית בקליניקה ביחד עם ההורה שלהם. המסר שהילד מקבל עם כניסתו לחדר הוא "הגעת אלי עם אבא / אמא. אתם תעשו דברים ביחד ואני אהיה כאן איתכם".

 

בבסיס הטיפול הדיאדי עומדת התפיסה שההורה הוא הסוכן ההתפתחותי של הילד, וכל עבודה עם הילד צריכה להיעשות בתוך הקשר עם ההורים ודרכם. הילד אינו מתפתח בנפרד, אלא מתפתח בתוך היחסים עם ההורה.

 

למעשה, אתם ההורים הופכים לשותפים חשובים של הטיפול. כאשר אתם נמצאים בפגישה, אתם יכולים להביא לידי בטוי גם מצבים שמוכרים לכם בחיי היום יום. בנוסף, כאשר אתם יוצאים מהחדר, אתם יוצאים עם רעיונות ותובנות שתוכלו ליישם בבית, ולמעשה להמשיך את העבודה הטיפולית בחיי היום-יום. זוהי אחת הסיבות לכך שהטיפול דיאדי הוא קצר ויעיל יחסית לטיפולים רגשיים אחרים.

 

מסגרת העבודה: הילד מגיע אחת לשבוע לפגישה של 50 דקות עם ההורה. (כל שבוע עם הורה אחר, כאשר במשפחה שני הורים). שיחות הורים יתקיימו לאחר מספר פגישות עם הילד, בהתאם לתוכנית שנבנה.

 

 אנו נצא למסע שבו ניתן מקום עיקרי לקשר ולשיח ביניכם ובין הילד, על מנת להבין מה כל אחד מכם צריך מהשני, ומה כל אחד מסוגל לתת בתוך הקשר ביניכם. כאשר יעלו במהלך הטיפול הקשיים שיש ביניכם לבין הילד, זו תהיה ההזדמנות להבין ולמצוא דרכים להתמודדות.

 

הטיפול הדיאדי מתאים במיוחד לגיל הרך, לילדי גן, ובמקרים רבים גם לתלמידים צעירים ביסודי.

 

טיפול פרטני לילד

הדרכת הורים

אבחון

עבודה בשיתוף אנשי מקצוע